İddaa Sistem Nedir?

İddaa sistem iddaa oyununda çok daha fazla şansınızın olduğu sistemler içeren ve tek bir kuponla oynanan bir iddaa çeşididir. İddaa sistem ile oynayacağınız kuponda kaybetme riskinizi en aza indirebilirsiniz. İddaa sistem nedir diye baktığımızda aslında kuponunun en altında bulunan sistem bölümü ile oynayacağımız bir iddaa çeşidini görüyoruz. İddaa sistem size yanılma hakkı tanıyan bir sistemler bütünüdür. Yani oynayacağınız maçlar dâhilinde yapacağınız kombinasyonları tek bir kuponda toplayarak kazanma şansınızı arttırırsınız. Sistem oynayarak, seçtiğiniz maçları içeren farklı kolonlar oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz kolonlar, kazanma şansınızı ve kupon bedelini artırarak şansınızı katlıyor. Maç tahminlerinizin doğru olduğu kolonlar size para kazandırıyor. İddaa sistem oyununda bilinmesi gereken kavramlar vardır. Bunlar:

  • İddaa sistem tablosu
  • İddaa sistem cetveli
  • İddaa sistem hesaplaması
  • İddaa sistem banko
  • İddaa sistem çeşitleridir.

 

İddaa Sistem Tablosu

İddaa sistem tablosu genel olarak sistem oyunuzu oynayacağınız değerleri gösteren tablodur. Sistem oyununda yapacağınız işlemleri bu tablodan yaparsınız.  İddaa Sistem Tablosu oynayan kişiye hata yapma şansı tanıyan alandır. Sistem alanı kuponun en alt kısmında yer almaktadır. Sistem tablosunda iki işlem yapılır:

  • Birincisi, maç tahminlerinizi belirlemek ve işaretlemektir.
  • İkincisi ise hangi sistemi, oynayacağınızı seçmektir.

İşaretlenen sayı ve tahminde bulunulan maç bölümleri size kaç kolon oynadığınızı gösterecektir. Yine kupon maliyetinizi de bu tablo ile hesaplayacaksınız. Örnek vermek gerekirse, 5 maç oynayacaksınız 5 maçı işaretliyorsunuz bir de hangi sitemde oynayacağınızı işaretliyorsunuz diyelim sistem 4 ile oynayacaksınız. O zaman bu kuponda 1 maç yanılma payınız var demektir. İddaa sistem açıklamalarını anlamak için sistem tablosunu anlamanız gerekir. Sistem alanına geldiğinizde maç tahminlerinizi ve hangi sistemde oynayacağınızı seçtikten sonra iddaa sistem alacak para hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Hesaplama işlemini bilmeniz önemlidir çünkü kupon maliyetinizi ve kazanacağınız parayı hesaplayacaksınız.

 

İddaa Sistem Nasıl Oynanır?

İddaa sistem farklı çeşitlerde oynanabilir. Yani farklı sistem çeşitleri kullanılarak kombinasyonlar yapılabilir. Temelde nasıl oynanır sorusunun cevabı maç tahmini, sistem çeşidi ve bankoyu bilmekten geçer. Banko sistem alanında yer alan bir seçenektir. Bu seçenek ile seçeceğiniz maçları banko yani kesin olarak işaretlersiniz. Ve bu maçlar sistem dışında kalır. İddaa sistem bankoyu bilmeden iddaa sistem oynamak doğru olmaz. Çünkü banko iddaa sisteminde çok kullanılan bir özelliktir.

Şimdi iddaa sistem oynamak için aldınız kuponu elinize ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Yapacağınız ilk iş sistem alanına gelmek ve bu alanı incelemek olmalıdır. İddaa kuponunun en altında yer alan bu alanda tahminde bulunulan maç sayısı ve sistem alanına işaretlenen sayı bölümleri bulunmaktadır. Sistem Tablosundan ödeyeceğiniz kupon bedelini bulmak içi yapmanız gereken kuponunuzdaki maç sayısı ile işaretlediğiniz sistem sayısının kesiştiği alana bakmak ve oradaki rakamı bulmaktır. Kaç maç olduğunu ve kaç para ettiğini bu kesişmede görebilirsiniz.

 

İddaa Sisteminde Para Hesabı Nasıl Yapılır?

İddaa sisteminde seçeceğiniz maç sayısı ve iddaa sistem çeşitlerine göre kupon bedelini ve kazanacağınız parayı hesaplayabilirsiniz:

  • Üretilen kolon sayısını kolon bedeli ile çarparak kupon maliyetini hesaplayabilirsiniz.
  • Doğru tahmin edilen maçların oranlarını kazanan kolon bedeli ile çarparak kazancınızı hesaplayabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse; 9 maçlık bir iddaa kuponu için sistem 6’yı işaretlediyseniz, tahminde bulunulan maç sayısı 9, sistem alanında işaretlenen sayı 6 olacaktır ve ikisinin kesiştiği 84 sayısı ödeyeceğiniz 84 TL’yi size gösteren alandır.

 

İddaa Sistem Çeşitleri Nelerdir?

Sistem çeşitlerinde yüzlerce sistem yani yüzlerce farklı kombinasyon bulunmaktadır.  Sistem alanında işaretlenecek 1, 1-2, 1-3, 3-4, 3,-5, 1-9 gibi birçok sistem çeşidi bulunmaktadır. İddaa sistem 2 nedir, iddaa sistem 3 nedir gibi sorularınızın cevaplarını da bu çok kazandıran iddaa sistemlerinde bulabilirsiniz. İddaa En çok kazandıran sistem çeşitlerinin aşağıdaki kombinasyonlar olduğu tahmin edilmektedir:

Sistem 1 3:

Sistem 1 3 oynamanız için 3 tane banko maç işaretlemeniz ve yanına da ek olarak 3 maç daha yazmanız gerekiyor.  Genelde 3 maçı banko düşünerek 3 maç seçilir ve iki veya üç tane yanına sürpriz maç konarak şans arttırılır.

Sistem 4:

 İddaa sistem 4 nedir sorusunun cevabı ile şansınızı  oldukça arttırabilirsiniz. Sistem 4 ile tek maçtan yatma derdinden de kurtulabilirsiniz. Bu özelliği ile sistem 4 en  çok kazandıranlar arasında yer almaktadır. . Yani 5 maçta sistem 4 demek bu 5 maçı 4’erli olarak farklı şekilde düzenlemek anlamına geliyor. Yani 5 maçı 4’erli gruplara ayırmış oluyoruz. Bu da kazanma şansımızı arttırıyor.

Sistem 1 5:

Sistem 1 5 yine temelde 1 gibidir. Burada tek fark alt kısma 5 maç yazmış olmanızdır ve 1 TL fazladan ödemenizdir. 5 TL yerine 6 TL ödersiniz. Çünkü bankolar dışındaki 5 maçın da kendi arasında çarpılmasından çıkacak miktarı da kazanma şansınız olur.